5 odpowiedzi

Sprawdź

Problem karty sieciowej czy jakiś program blokuje internet?

Moderator Bogdan dodane:

Po włączeniu przeglądarki i wpisaniu jakiejkolwiek strony, wyskakuje błąd DNS (jak na zdjęciu). Co mogło się stać jak to naprawić? 

 • RobsON86 0 pkt

  he he ....    entliczek petliczek ???   co to za strona ?

 • Br3xPL 68 pkt

  Warto wspomnieć o jeszcze jednej opcji, której nie uwzględnili inni użytkownicy, a mianowicie ponownego uruchomienia usługi klienta DNS. Odpowiada ona za tzw. rozwiązywanie i buforowanie nazw domen w systemie DNS. Aby to zrobić należy otworzyć wiersz poleceń i wprowadzić komendę „net stop dnscache”, aby zatrzymać usługę klienta DNS, oraz komendę „net start dnscache”, aby ją wznowić. Następnie zrestartować komputer.

 • Boguś 0 pkt

  Najczęściej powoduje to antywirus. Proponuję go na chwilę wyłączyć i spróbować wejść na jakąś stronę. Następnie ponownie uruchomić komputer i powinno działać.

 • LucasT 2 pkt

  1. spróbuj wyłączy antivirusa na chwile

  2. odswiez adres ip: Żeby to zrobić, wyszukaj w Start „Wiersz polecenia” lub „cmd”. Następnie wpisz komendę „ipconfig /release”, aby zwolnić aktualny adres IP. Gdy to zrobisz, opróżnij pamięć lokalną DNS poprzez wpisanie komendy „ipconfig /flushdns”. Na koniec użyj komendy „ipconfig /renew”, aby odnowić adres IP.

  3. Zmien dns dostawcy internetu na dns google, to powinno pomoc jesli poprzednie kroki nie pomogły. otwórz Panel sterowania i wyszukaj „Centrum sieci i udostępniania”. Wybierz „Zmień ustawienia karty sieciowej”, kliknij prawym przyciskiem myszy na używane połączenie i wybierz „Właściwości”. Znajdź „Protokół internetowy w wersji 4” i kliknij „Właściwości”. Teraz w polu „Preferowany serwer” wpisz 8.8.8.8, a w „Alternatywny serwer” – 8.8.4.4 i kliknij „OK”

 • GN 11 pkt

  Czy problem pojawił się nagle?
  Czy występuje na innych przeglądarkach?
  Czy było "mieszane" w ustawieniach sieci? (proxy / dns)

  co pojawia się po wpisaniu w pasek adresu przeglądarki np.: 176.119.36.88

  Polecam także artykuł


  https://pl.gadget-info.com/63172-how-to-fix-dns-probe-finished-nxdomain-error-in-google-chrome