6 odpowiedzi

Sprawdź

Piszczy z urządzeń lub kabla UPC

Ewa13 0 pkt dodane:

Witam

Może ktoś się z czymś takim spotkał: mianowicie piszczy czy świerszczy z urządzeń upc (dekoder, router) bądź z kabla koncentrycznego. Słychać te piski z głośnika tv chociaż wydaje mi się, że po sciszeniu momentami coś świerszczy ale może to moja paranoja.

Wezwałam serwisanta. Powiedział, że nic nie słyszy. Dlatego nie podjął żadnych kroków. Co zrobić, żeby sprawdzić czy to router, dekoder czy może sam kabel? 

Ostatnio zaczął psuć się obraz w tv i przestało piszczeć. Widocznie sygnał nadawczy musiał osłabnąć. W końcu po tygodniu- w niedzielę padła tv i wifi i okazało się, że to w piwnicy i że taka sytuacja w tym momencie była też w kilku innych mieszkaniach. Serwisant naprawiał sygnał. Gdy sygnał zaczął wracać, wrócił pisk... Serwisant nie chce podpiąć mi innego dekodera bo mówi, że nic nie piszczy. Patrzy na mnie jak na nawiedzoną. Powiedział, że gdyby było tak dalej, to mam zamówić dekoder 4k ale znów umowę mi to przedłuży i koszta są dodatkowe a nie wiem czy to będzie skuteczne. 

Miał ktoś coś podobnego? Jak sprawdzić co jest winne? 

Wcześniej dodawałam posta, że piszczy mi z różnych urządzeń a teraz okazało się, że to upc. 

Siedzę teraz przy ściszonym telewizorze i jest niebo a ziemia. A jak włączę głos, to można zwariować. Mój syn nie słyszy tych pisków tak jak i serwisant, dlatego proszę Was o porady, jak to zweryfikować.