2 odpowiedzi

Sprawdź

piekarnik jakie parametry ?

jessizakochana 1 pkt dodane:

Witam mieszkam w bloku z dużej płyty mam nowa instalacje mam 1 faze  zabezpieczenie na klatce mam 25A  chciałam sobie kupic piekarnik do zabudowy mam doprowadzony do piekarnika jeden kabel 3 żyłkowy nie bardzo wiem o co chodzi z tymi parametry czy ktoś moźe mi wyjaśnic ? 

A piekarnik który mi sie spodobał to AMICA 3759B

Moc całkowita ma 3,6kw

Klasa energetyczna A+

Grzałka górna 900 W

Grzałka dolna 1100 W

Grzałka pierścieniowa termoobiegu 2100 W

Grill elektryczny 1500 W

Napięcie zasilania [V]230

 

  • Witaj, parametrami które najbardziej cię będą interesowały to moc całkowita Napięcie zasilania.

    Oprócz ilości żył przewodu do piekarnika ważny jest też jego przekrój  (będzie to napisane na przewodzie) a doświadczony elektryk pozna po wzięciu go w rękę. 

    Powinien być 3 x 2,5mm² ale 3 x 1,5mm² ledwo ale da radę zasilić ten piekarnik.

    Zabezpieczenie B16 i wszystko powinno działać, z tym że przy pełnej mocy piekarnika zostaje ci 2070W na resztę mieszkania.

  • Piekarniki do zabudowy są zazwyczaj jednofazowe. Nie przesadzał bym z zabezpieczeniem więc 1x16A. Nie znamy czy posiadasz różnicowo-prądowe zabezpieczenie też było by wskazane do tego piekarnika.  Mało prawdopodobne aby wszystko działało na raz i jest to niemożliwe w ustawieniach samej kuchenki. Fajnie by było aby sprawdzić jaki przewód zasilania jest z klatki schodowej od licznika i potem do tego piekarnika. Jak masz 3x2,5 na krótkim odcinku będzie poprawne.