19 odpowiedzi

Sprawdź

Oświetlenie schodów spiralnych

Hela 2 pkt dodane:

Zastanawiam się nad zrobieniem oświetlenia schodów. Do tej pory miałam jeden kinkiet nad nimi, włączany na górze i na dole. Wieczorami, gdy nikt nie śpi, jest to wystarczające rozwiązanie, jednak w nocy jest to dość uciążliwe. Co drugi tydzień nocuje u nas moja siostrzenica, która studiuje wieczorowo w Warszawie. Odstępuje jej wtedy swoją sypialnię i sama śpię w salonie. Mój syn często wraca późno i kursując po schodach w górę i w dół wali mi światłem po oczach…

Dlatego chciałabym zrobić bardziej subtelne oświetlenie, które umożliwi bezpieczne przejście w nocy, bez konieczności rozświetlania połowy mieszkania 😊

A jeśli dałoby się je przy okazji upiększyć to jeszcze lepiej!

W domu są zwierzęta, więc czujniki ruchu chyba nie wchodzą w grę...

Podpowiecie coś?

 • Wybrałaś jakieś rozwiązanie? A może już jest gotowe?

 • Lampka LED z czujnikiem ruchu GOTIE GML100B montaż 11012571093 - Allegro.pl

  może takie cos na próbę drewniano podobne się przyda ?

 • Najbardziej estetycznie wyglądało by chyba takie coś jak na zdjęciu. Zamówisz u stolarza taki cokół nowy i można tam wprowadzić pasek ledowy lub neon. Troszkę będzie trzeba ściany podkuć żeby doprowadzić napięcie i gdzieś schować zasilacz ale bez jakiejś ingerencji w ściany ciężko coś tu wymyślić poza wymianą światła kinkietu na delikatniejsze. 

 • boss 155 pkt

  Z takimi schodami bez rozpierduchy za wiele nie sa się zrobić. Choc mam jeden pomysł. 
  Zamiast lampy oświetlającej schody i pół salonu można zainstalować oprawę z diodami led bez soczewek. Albo oprawę z żarówką LED z trzonkiem GU10 o niewielkiej mocy i małym kącie świecenia. Taką żarówka oświetlni schody na tyle, żeby się nie zabić, ale nie rozproszy światła na salon. 
  Fajne kociaki....

 • Ładne schody... No teraz to już problematyczne jest bo schody (trepy) nie są po frezowane i przewody na etapie składania nie pomontowane. 

  Można się pokusić pod pochwytem coś kombinować. Ale co by teraz nie zrobił to są ingerencje w drewno (będzie widoczna) i można narobić sobie problemów i wizualnie nie będzie to już tak estetycznie jak by zrobił to przy składaniu. Podejście z narzędziami już stanowi wyzwanie. Potem umieszczenie gdzieś zasilania, możliwości włączania góra i dół lub pilot, ale czy to satysfakcjonuje ?

  W tej dobie kosztów (pracowników i materiałów) to jeszcze czy wymyślenie, zrobienie, uruchomienie bez strat może nie być już tak przyjemne.

 • Wrzucam jeszcze kilka zdjęć, może będą przydatne.