Przeczytano 1 699 razy

Myjka ciśnieniowa Lavor czy Karcher?

Którą firmę polecacie?

Odpowiedzi (9)

 • Osobiście miałem okazje korzystać z myjki ciśnieniowej firmy Karcher i skłaniałbym się właśnie w jej kierunku. Uważam, że jakość i trwałość tych produktów jest bardzo wysoka i nie bez powodu Karcher jest uważany za lidera w tej dziedzinie.

 • Ja miałem bardzo długo myjkę Karchera, jakieś 5-6lat i jej żywot zakończył upadek z 2m. Od tamtej pory korzystamy głównie z urządzeń tej marki. Osobiście polecam.

 • I Lavor i Karcher są firmami które oferują sprzęt na dobrym poziomie. Z racji dłuższego przebywania na polskim rynku Karcher jest szybciej kojarzony i rozpoznawany. Sam używałem sporo różnego sprzętu Karchera mogę spokojnie powiedzieć, że jest to sprzęt na bardzo przyzwoitym poziomie, choć zdarzały się też wpadki. jak to zwykle bywa nie ma rzeczy idealnych. Lavor to firma znana też z solidnie wykonanych sprzętów. Jeśli miałbym coś podpowiedzieć, to Lavor jest firmą z produktami tańszymi ale preferującymi raczej zastosowania domowe, niewielkie za mniejsze pieniądze niż firma Karcher. Ta ostatnia jest droższa i bardzo chętnie kupowana przez tych z dużymi powierzchniami, z przemysłu. Wiec jeżeli nie ma potrzeby używania myjki bardzo często i na dużych powierzchniach skłaniał bym się w stronę firmy Lavor a przy okazji zostanie trochę grosza. Trzeba też wspomnieć, iż Karcher ma sporo więcej czasami oprzyrządowania dodatkowego do myjki. Czyli jak zwykle bywa nasze potrzeby i zasobność portfela decydować będzie o naszym wyborze.

  A może warto zwrócić tez uwagę na inne firmy jak proponuje @Hyundai. Z dotychczasowych moich kontaktów ze sprzętem tej marki nie miałem większych problemów, kłopotów, wiec może i w przypadku myjki ciśnieniowej też nie bedzie.

 • Karcher oraz Lavor są markami godnymi polecenia, aczkolwiek nie ograniczałbym się jedynie do tych dwóch. Czasami warto spróbować czegoś innego. 

  Od siebie polecamy - https://hyundaipower-pl.com/produkt/hnhp2065b500l-myjka-cisnieniowa-elektryczna-hyundai-hnhp2065b500l-2000-w-165-bar-500-l-h-1919.html

  Cenowo porównywalna do wymienionego niżej Myjka ciśnieniowa Karcher K 2 Home 1.673-240.0 aczkolwiek parametry są (deczko) na korzyść HNHP2065.

 • Używam myjki ciśnieniowej od Karchera od ponad 3 lat i jak dotąd spełniała swoje funkcje i bardzo jakość wykonania zrobiła na mnie swoje wrażenie. Osobiście mógłbym polecić tą firmę. Co do drugiej marki nigdy o niej nie słyszałem ale to bardziej z powodu marketingu firmy Karcher która powoduje, że od razu od nich kupiłem myjkę.

 • Jeżeli chodzi o firmę Lavor to polecany model to vertigo 26,sam mam od 2 lat i jedynie do czego można się do czepiać to sztywny wąż, po za tym lanca metalowa i całość bardzo masywna, Karcher k5 przy nim wygląda jak zabawka, można obie myjki porównać w Obi.

 • Przez długi czas używałem Karchera (wydaje mi się że to był ten - https://www.tim.pl/myjka-cisnieniowa-karcher-k-2-home-1-673-240-0)

  Jakość wykonania była bardzo zadowalająca i pomimo dość częstego użytkowania sprawował się bardzo dobrze przez dobre kilka lat. Jednak renoma firmy nie wzięła się znikąd. Działałby do teraz, ale niestety po pożyczeniu go nie wrócił w całości ;( O firmie Lavor niestety nie wiem zbyt dużo. Może @Pysiak @Sandro1812  wiecie coś więcej o myjkach tego producenta?

  • @Zhandos62: Ja również używałem myjki Karchera i też mogę polecić. Co do drugiej firmy nic mi się nie kojarzy niestety.

  • @Zhandos62: Niestety nie znam owej firmy może jest ona jakaś nowa na rynku i warto spróbować. Jednak jak moi poprzednicy stosowałem i używam już chyba trzeciej myjki od Karchera. Zawsze dobrze się sprawowały, tylko w jednej padł silniczek i niestety trzeba było wymieniać. Używałem ich głównie do mycia samochodów. Posiadam również odkurzacza przemysłowy od Karchera i go mogę polecić jako dobry sprzęt.

Czytaj także:

Czy panele fotowoltaiczne należy myć?
Społeczność

Czy panele fotowoltaiczne należy myć?

Jeżeli tak, to czy można je myć myjką ciśnieniową?

Więcej
Czy Orlen dowiezie?
Społeczność

Czy Orlen dowiezie?

Nowa strategia ORLEN 📈 – aż 120 Mld 💲 na zielone inwestycjeWc

Więcej
Przedłużacz do myjki ciśnieniowej
Społeczność

Przedłużacz do myjki ciśnieniowej

Witam wszystkich. Przepraszam, jeśli moje pytanie było już zadane,

Więcej
Ogrzewanie łazienki: ogrzewanie podłogowe czy grzejniki łazienkowe? Poradnik PDF.
Blog

Ogrzewanie łazienki: ogrzewanie podłogowe czy grzejniki ł

Łazienki to pomieszczenia, które wymagają szczególnego podejścia do

Więcej
Opłacalność inwestycji w instalację fotowoltaiczną. Czy dla zwykłego Kowalskiego fotowoltaika ma sens?
Blog

Opłacalność inwestycji w instalację fotowoltaiczną. Czy d

Instalacje fotowoltaiczne z roku na rok cieszą się coraz większą po

Więcej
Wybór gniazd i łączników do domu — banał czy wyzwanie?
Blog

Wybór gniazd i łączników do domu — banał czy wyzwanie?

Pytanie, które może wydawać się banalne, jeszcze kilkanaście lat te

Więcej