8 odpowiedzi

Sprawdź

Montaż puszki podtynkowej

Konrad1987 0 pkt dodane:

Witam, od dłuższego czasu montuję puszki podtynkowe i rozdzielnię za pomocą pianki poliuretanowej, sposób podpatrzyłem u pewnej ekipy elektryków. Sposób jest szybki i wygodny, ale mam pytanie, czy jest to prawidłowe i dopuszczalne jeśli chodzi o przepisy?

 • Klej gipsowy jest OK, jest czas na reakcję i korekty pionów i poziomów jak i głębokości. Gniazda i włączniki przy montażu puszek na piankę to jak sie ma to rozpychania pazurów montażowych ? 

  Tak polubili tę piankę że na nią wszystko chcą już kleić. Ale jak na przetargu sie wygrywa za półdarmo to i trzeba czas i materiały ograniczać do minimum !

 • Montuję za pomocą gipsu budowlanego. robię dość rzadki, narzucam do otworu i wkładam puszkę delikatnie obracając. Gips ładnie wypełni wszystkie szczeliny puszki. Jak wyschnie to już tylko młotkiem puszkę usuniesz:)

 • Teraz jestem na etapie białego montażu po elektryku który "osadzał" puszki na piance. Większość puszek musiałem od nowa osadzać. Niestety otwory wycięte otwornicą, nie poszerzone wcale a pianki tyle co mam śliny w ustach. DRAMAT i kupa roboty więcej. Może są instalatorzy którzy nie szczędzą na piance i dają jej więcej i puszki się jakoś trzymają. 

 • Jak już chcesz na piankę to niskoprężna. Niektóre rodzaje są ognioodporne. Aczkolwiek najlepiej zamontować to na gipsie - jak powiedział przedmówca. Wtedy nie ma szans, że się to wyrwie. Powierzchnię do kładzenia gipsu najpierw dobrze zwilżyć. W filmie masz omówiony problem. A przepisów dotyczących montażu gniazd nie ma czy na piankę czy na gips. Ważne by były bezpieczne w użytkowaniu. 

 • GN 0 pkt

  Puszki i rozdzielnice powinno się montować np. na kleju gipsowym.
  Piana jest niedopuszczalna ze względu na swą palność.
  Montaż gniazd na piankę to już hit - cienki tyknk i się użytkownik zdziwi jak wyciągnie ze śniany gniazdko z puszką kiedyś :D