3 odpowiedzi

Sprawdź

jaki koszt podgrzewnia podłogi

KU-609513b7014fd 0 pkt dodane:

jakie koszty są podgrzewanych podłłóg za 1m2 waszych miejscowościach? gdzi najeoeij kupić wszytsko potrzebne ?

 • Odpowiedź oznaczona przez autora jako pomocna

  Opowiem ci ogólnie o ogrzewaniu, myślę, że będzie lepiej.  

  Zatem rozróżniamy kilka rodzajów: 

  Ogrzewanie gazowe: uważane jest dotychczas za najbardziej ekologiczne, w polsce niestety nie mamy dużo siecią gazową. Jednak te rozwiązanie jest bezobsługowe, a same piece nie zajmują tak dużo miejsca. (cena na m2 około 4-8 zł zależy od taryfy.) 

  Ogrzewanie olejowe: jest porównywalne do gazu, również cenowo. Jednak lepszy jest pod względem, że nie wybucha. (cena na m2 około 5 zł) 

  Ogrzewanie paliwem stałym: najpopularniejsze w Polsce i przyczyniające się do zanieczyszczenia, więc powoli ta technologia jest wycofywana. Jest co prawda tani, jednak musimy mieć pomieszczenie do przechowywania. (cena w okolicach 1.20 zł) 

  Pompa ciepła: System grzewczy oparty na pompie ciepła wykorzystuje ciepło zgromadzone w naturalny sposób w gruncie i powietrzu oraz pobiera energię elektryczną. (cena około 1 zł) 

  Biopaliwa: jest to mniej znana technologia, do dopiero wchodzi na rynek. Co za tym idzie jest droga. Zaletami są ekologiczne źródło ogrzewania jak i tanie jego pozyskanie.  

  Ogrzewanie elektryczne: to najdroższy sposób ogrzewania. Ten niekłopotliwy układ coraz częściej występuje w połączeniu z ogrzewaniem podłogowym. Największą zaletą jest, że owy system nie wymaga oddzielnego pomieszczenia typu kotłownia. (cena w okolicach 11 zł) 

  Podsumowując najlepiej wychodzi pompa ciepła. Koszt instalacji najtańsza jest jednak palenie paliwem stałym. Koszty ogrzania 1m2 ciężko określić z powodu stanu ocieplenia budynku, a i też, że ludzie są różni i jeden woli ciepło a drugi syberyjskie śniegi, raczej robi się to w kWh. Jeżeli chcesz kupić daną instalację, lepiej porozmawiać z ekspertem, który doradzi ci jaki najlepszy system dobrać do twojego domu. Bo np. Pompa ciepła na mokrym terenie dla domu 200m2 musi mieć zapas 1.5 czyli pompę ciepła na 300m2. A jeżeli mamy teren piaszczysty pompa już musi być na 800m2 przy domie 200m2. Różnica jest kolosalna.  

  Tu jeszcze ceny za 1kWh 

  0,15-0,20 zł – w przypadku ogrzewania kotłem na węgiel lub drewno (także kominkiem) bądź gruntową pompą ciepła; 

  0,22-0,28 zł – w przypadku ogrzewania kotłem na pelety, gaz ziemny albo powietrzną pompą ciepła; 

  0,35-0,44 zł – w przypadku ogrzewania kotłem na olej opałowy albo propan; 

  0,50-0,60 zł – w przypadku ogrzewania elektrycznego.