5 odpowiedzi

Sprawdź

jak sprawdzić uprawnienia elektryczne?

Ghost 7 pkt dodane:

Przyszedł elektryk, twierdzi że jest elektrykiem ale jak mogę sprawdzić czy ma wazne uprawnienia? Jest jakaś baza? Skąd mam wiedzieć czy sam sobie tych uprawnień nie wydrukował?

 • ajotnet 145 pkt

  Tak od ręki to problem nie istnieje baza aby wejść w telefon czy komputer i to zweryfikować. Sprawdzic czy aktualne na tylniej stronie bo bywa taaaaaak maaaaam ale tylko się teraz skończyły, tak gdzieś jakieś coś będzie z 7-em lat temu...

 • Gwozdziu944 161 pkt

  Na życzenie powinien Ci pokazać książeczkę a z niej możesz spisać nr i zadzwonić do SEP potwierdzić autentyczność dokumentu. 

 • LucasT 147 pkt

  Wykonawca powinien na żądanie przedstawić świadectwo kwalifikacyjne. Zobacz czy kategorie wpisane odpowiadają zakresowi prac. Wówczas wystarczy telefon do organu wydającego takie zaświadczenie po potwierdzenie, że na pewno je wydali.

 • Br3xPL 134 pkt

  Posiadanie uprawnienień nie musi świadczyć o dobrym wykonywaniu instalacji. Dobrze poszukać kogoś z polecenia lub jak powiedział przed mówcą zadzownic do SEP. 

  Jeżeli elektryk posiada działalność gospodarczą również można mu zaufać. 

   

 • RogiPodPradem 8 pkt

  Jeśli jest pieczątka komisji egzaminacyjnej to możesz do nich zadzwonić i podać numer książeczki. Kolejna sprawa nr protokołu w książeczce zaczyna się od kategorii, (np. E1, e2, etc.) jeśli ma E1 to. Na 90% poprawna książeczka