5 odpowiedzi

Sprawdź

jak sprawdzić uprawnienia elektryczne?

Ghost 0 pkt dodane:

Przyszedł elektryk, twierdzi że jest elektrykiem ale jak mogę sprawdzić czy ma wazne uprawnienia? Jest jakaś baza? Skąd mam wiedzieć czy sam sobie tych uprawnień nie wydrukował?

  • Tak od ręki to problem nie istnieje baza aby wejść w telefon czy komputer i to zweryfikować. Sprawdzic czy aktualne na tylniej stronie bo bywa taaaaaak maaaaam ale tylko się teraz skończyły, tak gdzieś jakieś coś będzie z 7-em lat temu...

  • Na życzenie powinien Ci pokazać książeczkę a z niej możesz spisać nr i zadzwonić do SEP potwierdzić autentyczność dokumentu. 

  • Wykonawca powinien na żądanie przedstawić świadectwo kwalifikacyjne. Zobacz czy kategorie wpisane odpowiadają zakresowi prac. Wówczas wystarczy telefon do organu wydającego takie zaświadczenie po potwierdzenie, że na pewno je wydali.

  • Posiadanie uprawnienień nie musi świadczyć o dobrym wykonywaniu instalacji. Dobrze poszukać kogoś z polecenia lub jak powiedział przed mówcą zadzownic do SEP. 

    Jeżeli elektryk posiada działalność gospodarczą również można mu zaufać. 

     

  • Jeśli jest pieczątka komisji egzaminacyjnej to możesz do nich zadzwonić i podać numer książeczki. Kolejna sprawa nr protokołu w książeczce zaczyna się od kategorii, (np. E1, e2, etc.) jeśli ma E1 to. Na 90% poprawna książeczka