6 odpowiedzi

Sprawdź

Jak naprawić lampki choinkowe LED?

Benek 2 pkt dodane:

Mam dwa komplety choinkowe każdy po 500 LED. Niektóre LEDy przestały świecić (dwa czy trzy kawałki na oko po około 50 cm długości). Szkoda wyrzucać, jak można to naprawić? 

 • Br3xPL 3 pkt

  Vteka zamieścił taki film. Jak znaleźć przerwę w obwodzie. No ale jak sam mówi że to nie jest duży koszt i lepiej kupić.

 • Muzi77 1 pkt

  Lampek choinkowych nie wolno naprawiac, sa tak skonstruowane by były długowieczne lub jednorazowe niestety. Dziwne to wg mnie bo np pasek LED mozna naprawic , wyciąć odcinek, wlutowac nowy i jest OK. Lampki niestety juz NIE.

 • EL-ROJ 19 pkt

  Cześć! Absolutnie lampek choinkowych LED NIE NAPRAWIAMY! Komplety są jednorazowe. Cena nie wykończy nikogo finansowo i nie zrujnuje. Zaoszczędzisz czas i nerwy. A poniżej filmik by uzmysłowić wszystkim jak szybko pali się świąteczna choinka...

 • ajotnet 73 pkt

  Jeżeli to jest rażonce i nie masz co robić z wolnym czasem możesz siedzieć dla zabicia czasu dłubać lutować, szukać w typo szeregu gdzie co się zepsuło dlaczego się złamało bo raczej dioda sama od siebie nie przestała świecić czy to naprawdę są diody czy mikro żarówki bo nie każdy to zauważy.

  Na allegro 500 LED to koszt około 40 pln nie wiem ile godzina Twojej pracy kosztuje i chodzenia po sklepach elektronicznych, paliwa, parkingów, czasu i dłubania.

  Wszystko można tylko po co... ?

   

 • Pavlukowski 0 pkt

  Wszystko zależy od skomplikowania konstrukcji lampek. Ja osobiście wolałbym zostawić tak jak jest, jeśli masz komplety o długości <20m to przerwy te nie są aż tak rażące. Zaoszczędzisz sobie kłopotów związanych z przerwaniem się niedolutowanych przewodów.

 • gelotek 6 pkt

  Wszystko zalezy jakie te lampki. Najlepiej wrzuć to Twoje pytanie na youtube i znajdziesz duzo róznych przykładów może któyś będzie odpowieadał Twoim.
  https://youtu.be/5yLF8eSXvck

  Tylko z głową bo to jednak napięcie i życie tylko jedno.