14 odpowiedzi

Sprawdź

Jak najlepiej zamontować czujnik ruchu na podświetlanych schodach tak żeby były dwa czujnik ruchu u góry i na dole?

Grego86 0 pkt dodane:

Mam poniemiecki domek z drewnianymi schodami które chcę podświetlić (każdy schodek) i ma się to odpalać na ruch zarówno na dole jak ktoś podchodzi jak i na górze jak ktoś podejdzie do schodów? 

 • EL-ROJ

  Cześć! Fajnym rozwiązaniem jest lampa LEDIX z wbudowanym czujnikeim ruchu. Posiada wejście komunikacyjne oraz wyjście. W rezultacie oświetlenie można załączyć za pomocą czujki na górze lub dole schodów, a dodatkowo same lampi także świecą. Można całe takie oświetlenie komunikacyjne z tego tworzyć. Ja korzystam nawet prywatnie - mam we wiatrołapie takie 3 lampi + jedną z czujnikiem oraz w korytarzu na piętrze. Fajnie działa nocą - robi delikatną poświatę i nie uruchamia oświetlenia na maxa :) Polecam! 

  Ja mam taką:

  http://ledix.pl/pl-PL/moza.html

  https://www.tim.pl/oprawa-led-moza-pt-14v-dc-czujnik-czn-biala-zimna-01-212-61-led10121261

   

 • Grego86 0 pkt

  Wielkie dzięki za podpowiedzi :) Ten system z czujnikami laserowymi jest ciekawy chyba skusze się na coś takiego właśnie :)

 • Mikel98 0 pkt

  Podłącz czujniki równolegle i rozmieść je przed pierwszym schodkiem ma dole i przed pierwszym na górze.

 • KU-60474361ad6e0 0 pkt

  A solarne się nie sprawdza ?

 • Piotr Bibik

  Ameryki pewnie nie odkryję, gdy powiem że nalezy dobrać zasięg i rodzaj czujnika ruchu do miejsca montażu. Tylko że w tym zdaniu zawiera się wszytko :) Proponuję zacząć od zapoznania się z kartykulem który w skrócie omawia tematykę czujnikow ruchu. 

  https://www.tim.pl/strefa-porad/Jaki-czujnik-ruchu-wybrac-i-jakich-bledow-unikac-Poradnik-dla-kazdego

  Następnie zastanowiłbym się czy brać czujnik zintegrowany np. z oświetleniem, czy np coś z czujników montowanych w puszkach zamiast łącznikow światła? Może najlepiej będzie dać zewnetrzne czujniki umieszczone na suficie albo pójść po całości i dać kamerę IP która bedzie miała detekcję ruchu :)

  Rozwiązań jest sporo i bez dokładnej analizy kształtu i materiału z jakiego są schody wykonane oraz panujących warunków ciężko cos dobrze doradzić.

  Pisząc o materiałcah mam na myśli np. schody kamienne (marmur) gdzi czujniki mikrofalowe mogą działać niepoprawnie ;) lub schody na których jest zamontowany grzejnik lub jest różnica temperatur i czujniki PIR będą powodowały błędne załączenia.

  Może okazać się, że wskazana będzie bariera podczerwieni, a może inne rozwiązanie? Zapraszam do artykułu i podania nam szczegółow.  

   

 • LucasT 2 pkt

  Podlaczadz je równolegle, do tego trasformatorek i działa. Tona etapie gdy nie masz jeszcze porozprowadzanych żadnych kabli. W przeciwnym wypadku może zastanów się nad czasowym wyłącznikiem?

 • Maciej 0 pkt

  Proponuję czujniki DRL-12, proste podłączenie. System można rozbudować o kaskadę na automatach AS-225