2 odpowiedzi

Sprawdź

instalacja odgromowa kto wykonuje?

SpecIT 0 pkt dodane:

Kto powinien wykonać instalacje odgromową? Elektryk czy dekarz? Pytam bo dekarz się upiera że jak mu ktoś cokolwiek na dachu zamontuje to on nie daje gwarancji na dach. A ja chcę mieć instalacje odgromową. Z góry dziękuję za merytoryczne odpowiedzi.

  • Myślę, że jak dekarz potrafi to niech wykona. Odpowiednie mocowania w porozumieniu z elektrykiem, wykonane zgodnie z projektem a elektryk porobi połączenia które już nie są na dachu. Później pomiary i gotowe. Z tym że pewnie zapłacisz za to podwójnie. Bo elektryk będzie chciał swoje zarobić, a dekarz też Cię coś skasuje. 

  • Dekarz ze współudział em elektryka. Pewnie że jak byś się czół (dekarz) po zrobieniu dachu, dajesz gwarancję a ktoś będzie łaził po nim. Niech spadnie dachówka, niech źle stanie, niech coś porysuje, pognie obróbki blacharskie itp. Jeżeli masz projekt to każdy dekarz to zrobi pewnie że nie za darmo a porządny fachowiec zadzwoni do swojego znajomego elektryka dobiorą uchwyty, druty, wsporniki, szpilki, maszty, zaciski itp. Spuści druty poniżej rynien i resztę wykona już elektryk. Nakłaść sobie drutów na dachu to każdy potrafi i wtedy budynek robi jak zbieracz. Najważniejsze jest to co w ziemi.