5 odpowiedzi

Sprawdź

Instalacja

KU-609513b7014fd 0 pkt dodane:

Jak najlepiej po wykonaniu instalacji udokumentować jej rozmieszczenie, aby po nałożeniu tynku niczego nie przewiercić montując np. zdjęcie w ramce na ścianie? Co najlepiej zdaje egzamin i trudno zgubić?

 • Br3xPL 75 pkt

  Dobrze porobić zdjęcia, ale i tak jak przyjdzie do wiercenia to nie masz dokładnego miejsca gdzie ten kabel się znajduje czy 30 od podłogi czy 32cm od niej. Dobrze kupić wykrywacz przewodów w ścianie. 

 • Gwozdziu944 165 pkt

  Porobić dokładnie fotki całej instalacji (najlepiej nie tylko elektrycznej jeśli mowa o swoim domu), zgrać na pendrive lub płytkę i dodatkowo trzymać u siebie na kompie albo w chmurze. A najlepiej w kilku miejscach.

 • ajotnet 108 pkt

  Tylko zdjęcia nagrać inwestorowi 0łytę lub pendrive i u siebie trzymać na serwerze lub twardym dysku najlepiej skopiować na kilka nośników bo z tym różnie bywa.

 • GN 11 pkt

  Ja robiłem zdjęcia - można policzyć rozkład z wymiaru bloczka, w miejscach newralgicznych zdjęcia z miarką.

  Są też na rynku usługi inwentaryzacji BIM
  np. Lokowanie produktu

 • KU-609513f168226 0 pkt

  Najlepszym i najprostszym sposobem udokumentowania przebiegu instalacji jest nagranie prostego filmiku (choćby telefonem komórkowym) lub zrobienie zdjęć z każdego etapu. Pliki ze zdjęciami skopiować na różnych nośnikach. Ważne jest, aby w bardziej skomplikowanych miejscach, robiąc zdjęcie przyłożyć metrówkę. Będzie dokładnie widać, gdzie jest położony przewód.