Przeczytano 60 razy

Hoymiles HM + inverter off-grid

Dzień dobry

Posiadam inwerter growatt spf5000es i chciałbym wykorzystać jego wejście AC jak "drugi string" tj. podłączyć mikroinwerter Hoymiles HM-1200 z 3 panelami pod wejście ac.

Jak myślicie takie rozwiązanie sprawdzi się, czy raczej nie?

Odpowiedzi (2)

 • Dziękuję za odpowiedź
   

  System nie powinien być przeciążony ponieważ do wejścia pv jest podpiętych 7 paneli o mocy 405W, maksymalną moc, jaką z nich wyciągnołem to 2700kwp, kierunek SW.
   

  Natomiast do wejścia ac w inwerterze growatt podłączył bym 3 panele o tej samej mocy poprzez hoymiles hm-1200, kierunek SE.
   

  Pisałem do firm gorwatt i hoymiles, ale nadal nie dostałem żadnej odpowiedzi.
   

  Nasuwa mi sie jeszcze jedno pytanie. Jakie ustawienia fabryczne ma mikroinwerter hoymiles hm-1200 na wyjściu ac, czy jest to 230v 50hz? bo nie planuje zakupu bramki do niego czyli nie będę miał dostępu do jego ustawień.

 • Dzień dobry, z tego co zagłębiłem się w instrukcję obsługi to jest taka możliwość aby inwerter pracował w systemie równoległym. Można go tak podłączyć. Tylko jeszcze następujące pytanie, czy falownik nie jest już zbyt mocno obciążony? Chodzi tutaj o to jaką moc instalacji PV już Pan posiada. I takie rozwiązanie powinno się sprawdzić. Dla zobrazowania zdjęcie podłączenia: