4 odpowiedzi

Sprawdź

gdzie zamontować falownik?

Konrad1987 0 pkt dodane:

Gdzie powinienem zamontować falownik do podajnika. Mi pasuje w szafie ale sąsiad podpowiada że musi być przy silniku i chce zakładać szafkę. Czy to konieczne bo szafka droga a podajnik do paszy w gospodarstwie u rodziców i nie chce ich naciągać na niepotrzebne wydatki

 • Sprawdź w dtr jaka maksymalną długość kabla może być stosowana dla twojego falownika.

  Można także ta długość zwiększyć stosując dodatkowe filtry ale jest to dodatkowa kasa.

  Faktycznie kabel falownikowy jest droższy od zwykłego zasilającego więc musisz te wszystkie aspekty wziąć pod uwagę.

  Zabudowa falownika i ochrona od warunków otoczenia też ma znaczenie.

  Wtedy po dejmiesz decyzję. 

 • Falownik nie musi być montowany przy silniku. Wyobrażasz sobie halę produkcyjną gdzie przy każdym silniku jest skrzynka z  falownikiem? Montuje się je w rozdzielniach gdzie przy większej ilości takich urządzeń trzeba zamontować klimatyzator bo falowniki potrafią ogrzać pomieszczenie. Oczywiście nie mówię o jednej sztuce tylko o kilkunastu sztukach lub więcej. Teoretycznie z falownika do silnika powinieneś poprowadzić przewód ekranowany z dodatkowym oplotem. Ale czy na małą skalę ma to rację bytu to nie jestem pewien. Na pewno nie zaszkodzi taki przewód ale jest wyraźnie droższy od zwykłego. 

 • Falownik musi być wietrzony nie zamknięty w konserwie. Nie musi być blisko silnika.

 • Ze względu na eliminację zakłóceń wytwarzanych przez falownik i stosowanie w tym celu drogich kabli ekranowanych, najlepiej umieścić przetwornicę jak najbliżej silnika.