2 odpowiedzi

Sprawdź

Fala elektromagnetyczna co to jest?

Bart1881 1 pkt dodane:

Czego konkretnie wymaga norma kompatybilności elektromagnetycznej? Czy chodzi tu o fale elektromagnetyczne? Co to jest fala elektromagnetyczna

 • Taka mikrofalówka podgrzewająca jedzenie wytwarza fale magnetyczne. Fala to pole elektryczne i magnetyczne. Następnie zmienne pole  elektryczne wytwarza zmienne pole magnetyczne. 

  Są to po prostu dwie fale które zmieniają się w czasie. Fala może nieść energię, więc taka mikrofalówka podgrzewa nasze jedzenie np w mocą 150W właśnie fala magnetyczną. 

  Myślałem nad prostym wytłumaczeniem:

  Wymyśliłem zoo..

  Kompatybilnością elektromagnetyczną możemy  porównać do zwierząt w zoo taka mała papuga nie robi dużego zagrożenia możemy z nią przebywać i jej dotykać. Czyli taki telefon przesyła wiele danych za pomocą fali o mocy nie większej niż 1W. Takiej fali nie musimy się bać, ani nas nie ugotuje ani nie wytworzy ciężkiego nowotworu. 

  Przy klatkach z lwami mamy wiele zabezpieczeń wysoki mur płoty tama itd itd. Groźna fala elektromagnetyczną dla człowieka to np wysoka częstotliwość, jej moc i czas działania. 

  ,,Aktualna dopuszczona przez Ministerstwo Zdrowia norma PEM dla częstotliwości powyżej 2 GHz wynosi 61 V/m. Wyniki pomiarów z ostatnich lat wykazują, że natężenie pola elektromagnetycznego w środowisku na terenie Polski utrzymuje się na niskim poziomie, nie przekraczając wartości 7 V/m.''