Przeczytano 567 razy

Dremel DIY

Wpadlem na pomysł zrobienia mini wiertarki. (Mam nadzieje że pytanie będzie zrozumiałe)

Otóż dremel to koszt około 300 zl. I pomyślałem żeby zakupić przedłużkę do wiertarki i uchwyt wiertarski. Silniki już posiadam. I to wszystko osadzić w jakiejś sensownej budowie. Nie potrzebuje żeby to ciagle przenosić bo pod tym względem dremel był by dużo lepszy, ale skoro chce robić w 1 miejscu to myślę że ma sens. Co o tym myślicie ?

Odpowiedzi (6)

 • Zerknij na tewn pomysł

 • Super pomysł. Dodaj do tego regulację obrotów a obudowę można by zrobić na drukarce 3D.

  Ja również zastanawiam się nad taką mała kultiszlifierką - jest to przydatne przy precyzyjnych pracach na warsztacie. 

  Na razie oglądam testy żeby wybrać jakiś przystępny. Czy ktoś już ma jakiś i może polecić?

 • Ekonomiczny sposób na wykorzystanie tego co się posiada. Brawo 
   

  Osobiście na warsztacie mam sprężarkę wraz z instalacją w kilku miejscach.

  Co do różnego rodzaju obrubki materiałó kupiłem narzędzie pneumatyczne z regulacją obrotó poprzez regulację ciśnienia na refuktorze i mam już dość pokaźną ilość końcówek.

  Narzędzia pneumatyczne mają bardzo wysoką wydajność oraz bardzo długi czas eksploatacji. W razie awari wymiana uszczelniacza to nie problem.

  Polecam wszystkim np.

  Wiertarka pneumatyczna

 • Ja zrobiłem coś w tym stylu, ale wziąłem silnik od drukarki i ten uchwyt ze zdjęcia, podpinam pod zasilacz warsztatowy i mam płynną regulacje obrotów. Silnik jest w miarę mały i poręczny

 • Zrobiłem coś podobnego za dzieciaka (wtedy nie było tyle mini szlifierek od chińczyka) - pomyśl nad dobrył łozyskowaniem uchytu ;)

 • Fajny pomysł, jesli to ma być stacjonarne to zrobiłbym ala "stacje" w niej silnik i dodatkowo pelna regulacja obrotów i kierunku nawet z wyświetlaczem obrotów :)