Przeczytano 9 508 razy

Domofony schemat podłączenia - przykłady

Domofony schemat podłączenia - przykłady

Odpowiedzi (4)

 • Jest tego tyle ża najlepiej wpisz w google zapytanie "instalacja domofonu" lub "instalacja videodomofonu" i bedziesz miał tyle wyników że spokojnie wybierzesz ten który cię interesuje

 • Tutaj masz jeszcze filmik który pokazuje jak to działa: 

  https://youtu.be/K1mh-nNiY00

   

  źródło: YouTube ENTRA

 • Cześć! Tak jak kolega wspominał na rynku jest bardzo wiele różnych rozwiązań. Trzeba także założyć, że rynek cały czas się zmienia. Dlatego w obecnej sytuacji najlepiej jest przygotować się na technologię IP. Wówczs potrzeba puścić od domowej skrzynki teletechnicznej (takiej z routerem Wi-Fi) przewód w postaci skrętki, bezpośrednio do furtki. Drugi taki przewód puszczemy od wspomnianej wcześniej skrzynki do miejsca instalacji panelu . W skrzynce montowany jest switch PoE, umoliwiający zasilenie bramofonu oraz panelu. Jeżeli w tej sieci pracuje także rejestrator, obraz z kamery IP bramofonu trafia do rejestracji ciągłej. Jest to wówczas dodatkowa kamera IP. 

  Tak przygotowane okablowanie pozwoli także na realizację domofonu w postaci klasycznego, cyfrowego domofonu. Przykład rozłożenia okablowania i połączenia domofonu prezentuje załączony film. 

   

  źródło: YouTube ENTRA

  źródło 2: strona www.zamel.pl

 • Temat wbrew pozorom nie jest łatwy i jednoznaczny.

  Obecnie na rynku jest kilka rodzajów topografi połączeniowej systemów domo- i wideodomofonowych.

  Od typowych instalacji wielożyłowych do bardzo ostatnio popularnych instalacji pracujących na dwóch żyłach. Coraz częściej wykorzystuje się również sieci komputerowe a co za tym idzie typową 8 żyłową skrętkę komputerową.

  Z tego powodu przed wykonaniem projektu okablowania obiektu należy wybrać rodzaj samych urządzeń, które zdeterminują typy użytych przewodów oraz topografię okablowania.