19 odpowiedzi

Sprawdź

Czym uszczelnić dach?

Piotr Bibik dodane:

W latach 80, aluminiową blachę falistą przybijano do deskowanego dachu specjalnymi gwoździami dekarskimi (nie da się ich wyrwać). Aby zapewnić szczelność połączenia gwóźdź był "mocowany" w takim kapturku z tworzywa sztucznego. Po 30 latach promieniowanie UV zrobiło swoje i kapturki z tworzywa po prostu się rozlatują. Blacha zostanie przytwierdzona do dachu za pomocą wkrętów farmerskich z podgumowanymi uszczelkami.

Powstaje pytanie, co zrobić z obecnymi gwoździami? Planowałem zerwać kapturki z tworzywa, dobić gwoździe tak aby były równo z blachą, a otwór uszczelnić.

Ale czym uszczelnić? Możecie coś polecić?

Zastanawiam się nad:

MOŻLIWE ZASTOSOWANIE

SPECJALISTYCZNY USZCZELNIACZ DEKARSKI BEZBARWNY / 280 ML

DEKARSKA TAŚMA USZCZELNIAJĄCA SOUDABAND 10 M / 15 CM

KLEJ DO BLACH COLOZINC

Miał może koś już doświadczenie z tego typu pracami?

 • GN 2 pkt

  Odpowiedź oznaczona przez autora jako pomocna

  Uszczelniacz dekarski daje radę, ale to jest takie "łatanie po wierzchu"

  Otwory po gwoździach można zalutować.

  Poczytaj także o natrysku polimoczników.

 • W pracy uszczelnialiśmy komin podobną taśmą. Nie wiem czy ten sam producent ale póki co to 1,5 roku i nie przecieka. Taśmę nakładaliśmy pionowo na połączenie komina i dachu. Ten produkt chyba sam się wulkanizuje dodatkowo na słońcu ale teraz to na upały chyba już nie natrafisz :)

 • Odpowiedź oznaczona przez autora jako pomocna

  Za takie pieniądze jak ta taśma 10m x 15cm to kupisz dobrą papę i na gaz zostanie... Poza tym szpetne świecące kwadraty aluminiowe odblaski...

 • Tak naprawdę to niczym tego się już nie uratuje, ewentualnie potrzeba specjalne buty dekarskie aby na to wejść, uszczelniacz dekarski w pistolecie (kartuszu) pod każdego gwoździa z pseudo uszczelka której już może nie być od słońca. Pod każdego gwoździa wcisnąć dobrą porcję uszczelniacza i dobić łeb młotkiem może dociągnie i uszczelni.

  Jak nie i może być brzydko i mało estetycznie proponuje kupić papę termozgrzewalną grubą minimum 5.2mm (naprawdę grubą rolki 5mb może poszukać w kolorze teraźniejszej blachy) pociąć sobie w kwadraty takie 15x15 cm i z palnikiem nagrzać na każdego gwoździa.

  Będzie trzymać ale wyglądu nie będzie na kilka lat.