Przeczytano 370 razy

Czy używacie w swojeje pracy bezdotykowych wskaźników napięcia ?

Pytanie do elektryków i automatyków ⚡

Czy używacie w pracy przy instalacjach elektrycznych bezdotykowych wskaźników napięcia ?

Jeżeli tak to jakiej firmy, jaki model ?

Ja miałem ostatnio przyjemność przetestować narzędzie firmy Wiha 🛠

Odpowiedzi (11)

 • Osobiście nie przekonują mnie takie wskaźniki. Mamy w pracy ale służy tylko jako detektor przewodów gdy coś trzeba zamontować na ścianie.

  Według mnie zwykły multimetr jest dokładniejszy i pewniejszy

 • Jakoś mnie takie detektory nie przekonały, ale nie oznacza to, że są złe. Po prostu przy pracach, które wykonuję lepiej sprawdzają się wskaźniki dwubiegunowe. Ostatnio odchudzam swoją torbę narzędziową. Skoro Wiha ma w sprzedaży wymienne slimy, które pasują do wkrętaków dynamometrycznych, wkrętaka elektrycznego SpeedE i do wkrętaków ręcznych, to po co z nimi nosić całą armię tradycyjnych wkrętaków? Więc podobnie z wskaźnikami, noszę przy sobie multimetr i detektor przewodów fazer 777 więcej na moje potrzeby nie potrzebuję ;)

 • Ja tam nie używam takich urządzeń 🙂 choć mogą być pomocne, to bardziej ufam mierników i z niego korzystam zanim wsadzę łapy w kable.  Może do spraw orientacyjnych się nadać ;)

 • Mam jakieś co dostałem od przedstawicieli, ale to takie raczej do tego aby mieć niż temu ufać. Potrzyj sobie o sweter lub polar końcówką i zobaczysz czy świeci. Jak każdy gadźet. Jak nie dotkniesz się nie przekonasz.

  • @ajotnet:Nie kupiłem go aby miziać się nim po swetrze ;-) Jest super i na pewno się przyda szczególnie w ciemnościach :-) Widać to na filmie.

  • @Robsontech: Czyli nie będziesz wiedział że "kopie sweter" czy tylko oszukuje...

   Zapytałeś to odpowiedziałem jakie ja mam doświadczenie z tymi sprzętami.

   No i wszystko jest fajne jak działa i ma oczywiście dobrą i długotrwałą baterię.

  • @ajotnet: Na filmie pokazuję jak on działa. Proszę obejrzyj do końca, baterie to dwa cienkie paluszki AAA, sam je wymienisz jak się wyczerpią. Co jest fajne ? To, że wskaźnik posiada ochronę IP67 może wpaść do wody i dalej będzie działał, mało tego działa pod wodą i widać to na filmie. WIHA to narzędzia z najwyższe półki i co ważne działają :-)

  • @Robsontech: Widziałem filmik jest ok, ale trzeba to lubić po prostu. Jest tego na rynku dużo teraz, nie twierdzę że złe czy dobre bo go nie mam, ale niekoniecznie musze to mieć. To kolejny element do walizy którą trzeba wiecznie nosić, a ona nie jest co raz lżejsza.

  • @ajotnet: Oczywiście masz rację to tylko taka ciekawostka. Torba elektryka ostatnio waży coraz więcej ;-) ale taki wskaźnik jest idealny do kieszonki spodni lub bluzy.  Dziękuję, że film się podobał :-)

  • Wyświetl dodatkowe odpowiedzi (3)