11 odpowiedzi

Sprawdź

Czy używacie w swojeje pracy bezdotykowych wskaźników napięcia ?

Robsontech 58 pkt dodane:

Pytanie do elektryków i automatyków ⚡

Czy używacie w pracy przy instalacjach elektrycznych bezdotykowych wskaźników napięcia ?

Jeżeli tak to jakiej firmy, jaki model ?

Ja miałem ostatnio przyjemność przetestować narzędzie firmy Wiha 🛠

 

  • Osobiście nie przekonują mnie takie wskaźniki. Mamy w pracy ale służy tylko jako detektor przewodów gdy coś trzeba zamontować na ścianie.

    Według mnie zwykły multimetr jest dokładniejszy i pewniejszy

  • Jakoś mnie takie detektory nie przekonały, ale nie oznacza to, że są złe. Po prostu przy pracach, które wykonuję lepiej sprawdzają się wskaźniki dwubiegunowe. Ostatnio odchudzam swoją torbę narzędziową. Skoro Wiha ma w sprzedaży wymienne slimy, które pasują do wkrętaków dynamometrycznych, wkrętaka elektrycznego SpeedE i do wkrętaków ręcznych, to po co z nimi nosić całą armię tradycyjnych wkrętaków? Więc podobnie z wskaźnikami, noszę przy sobie multimetr i detektor przewodów fazer 777 więcej na moje potrzeby nie potrzebuję ;) 

  • Ja tam nie używam takich urządzeń 🙂 choć mogą być pomocne, to bardziej ufam mierników i z niego korzystam zanim wsadzę łapy w kable.  Może do spraw orientacyjnych się nadać ;)

  • Mam jakieś co dostałem od przedstawicieli, ale to takie raczej do tego aby mieć niż temu ufać. Potrzyj sobie o sweter lub polar końcówką i zobaczysz czy świeci. Jak każdy gadźet. Jak nie dotkniesz się nie przekonasz.