12 odpowiedzi

Sprawdź

Czy rury "jarzeniówki" LED potrzebują starterów?

Redakcja dodane:

Czy rury "jarzeniówki" LED potrzebują starterów?

 • Piotr Bibik

  Proponuję zapoznać się z artykułem: Wymiana świetlówki liniowej na tubę LED

  https://www.tim.pl/strefa-porad/Wymiana-swietlowki-liniowej-na-tube-LED

 • ajotnet 149 pkt

  Jak zaczniecie przerabiać oprawy przystosowane do świetlówek jarzeniowych to Pan Jacek N. lub Piotr B. uzna że jesteście producentami już opraw i nie spełniają norm itp itd etc... Nie mają certyfikatów, badań i jak coś się stanie to okrutne więzienie i łagry...

 • KU-609513b7014fd 0 pkt

  LED Starter For LED TUBE only służy do opraw z tradycyjnym magnetycznym układem zapłonowym statecznik (dławik) + zapłonnik (starter) w miejsce tradycyjnej świetlówki czyli rury jarzeniowej zakładamy rurę LED dwustronnie zasilaną, w miejsce zapłonnika LED Starter i układzik śmiga bez przeróbek; w każdej chwili możemy powrócić do stanu pierwotnego.
   

 • EleMan 7 pkt

  W większości wypadków nie potrzebują. Należy wymontować z opraw układ rozruchowo-zasilający. Istnieją również świetlówki do opraw ze staecznikami elektomagnetycznymi ( tam gdzie były startery) gdzie wystarczy włożyć pseudo starter w miejsce poprzedniego zapłonnika.

 • ajotnet 149 pkt

  Bywaja świetlówki LED PHILIPS posiadające w zestawie takie zworki jak stare startery które bez zadnych przeróbek można wsadzić do zwykłych starych opraw z dławikami i układami w miejsce starterów bez żadnych przeróbek i demontaży. 

 • Muzi77 0 pkt

  Nie. świetlowki LED mozna bezposrednio podłączyc pod źródło prącu, jedna końcórka "rury". Posiadaja one wbudowany zasilacz.

 • gelotek 0 pkt

  Świetlówki LEd nie wymagają starterów, gdybyś chiał zamontować je zamist zwykłych jarzeniówek to zobacz filmik jak to zrobić

 • Br3xPL 135 pkt

  Tradycyjny, magnetyczny układ, zawiera zapłonnik oraz statecznik magnetyczny. Świetlówki, które posiadają tego typu układ, do osiągnięcia pełnego świecenia potrzebują około 120 sekund. Nowsze typy zapłonu są sterowane elektronicznie i likwidują niedogodności tradycyjnego rozwiązania (szybka reakcja, brak odgłosów, mniejsze migotania i zwiększona żywotność).

   

  Świetlówki LED tego nie potrzebują są zasilane jednostronnie lub 2 stronnie niskim napięciem 230V, nie potrzebujemy żadnych starterów czy stateczników. Zaletami świetlówkę LED jest, że zużywają mniej energii elektrycznej, świecą 10 razy dłużej i nie mamy ograniczenia liczby włączeń i wyłączeń co przy tradycyjnych świetlówkach przekładało się na ich żywotność.

 • freddy 3 pkt

  Rury „świetlówki” LED są zawsze wyposażone w wbudowany zasilacz i mogą pracować bezpośrednio na napięciu 230V po podłączeniu jednostronnym (poza tubami LED przystosowanymi do pracy ze statecznikami elektronicznymi które również mają wbudowany zasilacza ale na niższe napięcie i muszą być podłączone przez statecznik EVG). Niemniej jednak część produktów dostępnych na rynku posiada w komplecie tzw. „starter LED” służy on do opraw z tradycyjnym magnetycznym układem zapłonowym wyposażonych w statecznik (dławik) + zapłonnik (starter). Montując w takiej oprawie tubę LED w miejsce tradycyjnej świetlówki zakładamy rurę LED a w miejsce zapłonnika „Starter LED” i nie musimy przerabiać oprawy.