Przeczytano 3 961 razy

Czy rury "jarzeniówki" LED potrzebują starterów?

Czy rury "jarzeniówki" LED potrzebują starterów?

Odpowiedzi (12)

 • Proponuję zapoznać się z artykułem: Wymiana świetlówki liniowej na tubę LED

  https://www.tim.pl/strefa-porad/Wymiana-swietlowki-liniowej-na-tube-LED

 • Jak zaczniecie przerabiać oprawy przystosowane do świetlówek jarzeniowych to Pan Jacek N. lub Piotr B. uzna że jesteście producentami już opraw i nie spełniają norm itp itd etc... Nie mają certyfikatów, badań i jak coś się stanie to okrutne więzienie i łagry...

 • LED Starter For LED TUBE only służy do opraw z tradycyjnym magnetycznym układem zapłonowym statecznik (dławik) + zapłonnik (starter) w miejsce tradycyjnej świetlówki czyli rury jarzeniowej zakładamy rurę LED dwustronnie zasilaną, w miejsce zapłonnika LED Starter i układzik śmiga bez przeróbek; w każdej chwili możemy powrócić do stanu pierwotnego.

 • W większości wypadków nie potrzebują. Należy wymontować z opraw układ rozruchowo-zasilający. Istnieją również świetlówki do opraw ze staecznikami elektomagnetycznymi ( tam gdzie były startery) gdzie wystarczy włożyć pseudo starter w miejsce poprzedniego zapłonnika.

 • Bywaja świetlówki LED PHILIPS posiadające w zestawie takie zworki jak stare startery które bez zadnych przeróbek można wsadzić do zwykłych starych opraw z dławikami i układami w miejsce starterów bez żadnych przeróbek i demontaży.

 • Nie. świetlowki LED mozna bezposrednio podłączyc pod źródło prącu, jedna końcórka "rury". Posiadaja one wbudowany zasilacz.

 • Świetlówki LEd nie wymagają starterów, gdybyś chiał zamontować je zamist zwykłych jarzeniówek to zobacz filmik jak to zrobić

 • Tradycyjny, magnetyczny układ, zawiera zapłonnik oraz statecznik magnetyczny. Świetlówki, które posiadają tego typu układ, do osiągnięcia pełnego świecenia potrzebują około 120 sekund. Nowsze typy zapłonu są sterowane elektronicznie i likwidują niedogodności tradycyjnego rozwiązania (szybka reakcja, brak odgłosów, mniejsze migotania i zwiększona żywotność).

   

  Świetlówki LED tego nie potrzebują są zasilane jednostronnie lub 2 stronnie niskim napięciem 230V, nie potrzebujemy żadnych starterów czy stateczników. Zaletami świetlówkę LED jest, że zużywają mniej energii elektrycznej, świecą 10 razy dłużej i nie mamy ograniczenia liczby włączeń i wyłączeń co przy tradycyjnych świetlówkach przekładało się na ich żywotność.

 • Rury „świetlówki” LED są zawsze wyposażone w wbudowany zasilacz i mogą pracować bezpośrednio na napięciu 230V po podłączeniu jednostronnym (poza tubami LED przystosowanymi do pracy ze statecznikami elektronicznymi które również mają wbudowany zasilacza ale na niższe napięcie i muszą być podłączone przez statecznik EVG). Niemniej jednak część produktów dostępnych na rynku posiada w komplecie tzw. „starter LED” służy on do opraw z tradycyjnym magnetycznym układem zapłonowym wyposażonych w statecznik (dławik) + zapłonnik (starter). Montując w takiej oprawie tubę LED w miejsce tradycyjnej świetlówki zakładamy rurę LED a w miejsce zapłonnika „Starter LED” i nie musimy przerabiać oprawy.