11 odpowiedzi

Sprawdź

Czy ktoś z Was używa już żarówek rezystywnych?

PA 0 pkt dodane:

Widziałem ostatnio takie żarówki w sklepie i sprzedawca tłumaczył że jest to żarówka która gdy świeci oddaje energię do świeci. Jest to efektem bioluimescencji aktywatora kryształów persoidalnych, która działa podobnie do modułów fotowoltaicznych z tym, że dodatkowo daje energię świetlną. Czy to już Perpetuum mobile?

 

 • Na aliexpress są za bezcen.

 • GN 0 pkt

  Nic tylko zawiesić te żarówki nad panelami fotowoltaicznymi!!
  Trzeba tylko ograniczniki zastosować bo eksponentalny przyrost mocy może być niebezpieczny!!

 • Ja używam ich już od dawna. Jedyna trudnością którą zauważyłem to krótki żywot dynama. Wydaje mi się że obroty wiertarki są zbyt wysokie dla takiego małego urządzenia. 

 • Tak to prawda ,,niedawno firma Tim wystawiła na portalu kilkadziesiąt szt o mocy 5w ,10w i 15w 4000k   ,, rozeszły sie błyskawicznie. Przy oświetleniu średniego domu  około 100 m2   ,tylko żarówkami rezystywnymi koszt energii zwraca sie w 100% ,,,,   także jest to o wiele tańsza inwestycja jak w panele fotowoltaiczne.   Z tego co wyczytałem żarówki rezystywne w najbliższym czasie mają całkowicie zastąpić moduły fotowoltaiczne . W poniedziałek będą dostępne  na www@tim.pl   w pakiecie z bezprzewodowym gniazdkiem elektrycznym ,,, Żarówka led rezystywna  o mocy 10w + gn 1f  3p 16a 230v  ,, taki zestaw  około 20 zł netto . Oczywiście  można będzie osobno dokupić bezprzewodowe gniazdka w kolorze białym satyna i krem ,,firmy  kontakt simon. 

   

   

 • Mógłbyś podać linka do takiej żarówki?

 • Ciekawe rozwiązanie. Ostatnio czytałem o tym. Ponoć w przyszłości bedzie to alternatywa dla modułów PV.