8 odpowiedzi

Sprawdź

Czy i jakie projekty elektroniczne tworzycie? Szukam inspiracji i chcę się uczyc

aloe333 0 pkt dodane:

Podzielcie się proszę swoimi projektami z których jesteście szczególnie dumni

 

Uczę się elektroniki i chciałbym zrobić coś ciekawego, dzięki czemu mógłbym się czegoś nauczyć 

 • Na podwyższenie oceny w technikum robiłem samochód z napędem 4×4 z klaksonem i światłami przednimi i tylnymi. Wszystko sterowane telefonem przez moduł bluetooth hc06. Użyłem Arduino Uno jako płytki sterującej całym projektem.

  Koszt kilka lat temu to +-150 zł

  Pomysł z YouTube jeśli jesteś zainteresowany mi te poszukać linka 

 • Cześć,  z takich prostych rzeczy to np.  czujnik odległości do garażu. Na ścianie do której dojeżdzasz montujesz taśme LED  RGB programowalną i podpinasz przykładowo do Arduino razem  z czujnikiem odległości. Jak samochod jest daleko to na zielono, bblisko to żółty a jak niebezpiecznie blisko to czerwony. Można jeszcze jakieś 'przejscia" dorobić.

  Z trudniejszych to spróbować zrobić manipulator kartezjański sterowany joystickiem. Taki prosty do podnoszenia np. papierowych małych pudełek.

 • Najlepiej zaczac od prostych wzmacniaczy i zasilaczy a później isc dalej ja tak zaczynalem i nie zaluje 

 • Ja będę na etapie tworzenia licznika do air-hockey. Stół zbudowałem sam :D opartym na własnym projekcie i teraz trzeba do tego zrobić licznik goli. Pomysł jest. Próbowałem to zrobić na zwykłych komponentach elektronicznych ale pokonał mnie sygnał wystawiany z (chyba) CNY70. Niedługo rozpocznę kurs z arduino i coś już musi powstać!

  Drugi projekt to stajenka bożonarodzeniowa z płynącą rzeczką, skomplikowanym mechanizmem poruszania się figurek po obwodzie czegoś na kształt owalu, może jakaś muzyczka i dźwięk palącego się ogniska. Ognisko już było zrobione na poprzednie święta :)

 • Proponuję wejść na stronę avt gdzie jest dużo kitów do złożenia. Tam zobaczysz co może cię interesować.

  Czy to tematyka audio, czy sterowanie oświetleniem.

  Ja jestem tego zdania iż trzeba robić to co przynosi satysfakcję.