8 odpowiedzi

Sprawdź

Czujnik gazu

freddy 7 pkt dodane:

Na jakiej wysokości zamontować czujnik gazu?

 • Inela 216 pkt

  Najlepiej na takiej jak zaleca producent, trzeba zrobić jakąś akcje czytania instrukcji i kart gwarancyjnych:)

 • Katol 340 pkt

  Wszystko zależy od tago jaki gaz chcesz wykrywać. Pod gaz kupujesz czujnik a w instrukcji napewno będzie wszystko napisane. 

 • Mikel98 550 pkt

  Jeżeli zakupisz taki czujnik to w instrukcji powinno być napisane jak go zamontować

 • LukkiSto 32 pkt

  W zależności o jakim czujniku gazu mówimy (gaz ziemny, LPG, tlenku węgla/czad). Jeżeli kupujesz nowy czujnik w sklepie to do niego zawarta jest zawsze instrukcja, w której dokładnie wyjaśnione jest gdzie go montować, a także strefy w których nie powinien być zamontowany.

   

 • Ojciec muchomor 0 pkt

  Witam , jesli chodzi o gaz to pomizej metra współczynnik wybuchu to około 15 procent wykrywacze wykrywaja niby 10 procent , tylko nalezy pamietać ze na danej wysokosci ,ponieważ gaz jest cieższy od powietrza.

   

 • EL-ROJ 125 pkt

  Cześć! Czujnik gazu ziemnego i LPG powinien znajdować się na wysokości nie większej niż 1m od podłogi. Ważne jest też zachowanie odległości nie większej niż 1m od źródła gazu. Detektorów tych nie należy montować zarówno w tzw. martwych przestrzeniach (np. wnękach zasłoniętych przez meble czy zasłony), jak i tam gdzie jego działanie będzie zakłócone przez bezpośredni dopływ świeżego powietrza (np. w pobliżu drzwi, okien, kratek wentylacyjnych, wentylatorów). Urządzeń tych nie powinno się również umieszczać, w miejscach szczególnie narażonych na działanie pyłu, brudu, aerozoli i domowych chemikaliów, które mogą trwale uszkodzić detektor.

  źródło: 

  https://zamel.com/pl-PL/produkty/gardi-systemy-bezpieczenstwa/czujniki-tlenku-wegla-gazu-i-dymu/cgz-01

   

  Filmik pokazuje jak montować czujnik tlenku węgla, czyli czadu.

 • Doradca Techniczny 24 pkt

  W zależności od rodzaju gazu czujnik taki montujemy na różnych wysokościach. Jeśli gazem jest metan to montujemy taki czujnik na wysokości 30-50cm od poziomu sufitu, a gdy jest to propan-butan – na wysokości 30-50cm nad poziomem podłogi.