3 odpowiedzi

Sprawdź

co zrobić, żeby nie wybijalo bezpiecznika na korytarzu?

Biloq 1 pkt dodane:

czesc, zauwazylem, ze gasnie swiatlo ilekroc wylacze i wlacze glowny bezpiecznik w mieszkaniu (stara kamienica) – zakladam, ze to wybija bezpiecznik na korytarzu – to moze kwestia zlego dopasowania mocy bezpiecznika?

  • Należy uszczegółowić co to jest główny w mieszkaniu, co bezpiecznik na korytarzu. Należy poznać przebieg i trasę zasilania co jest pierwsze co następne w szeregu, wartości, oraz to co jest w umowie przyłączeniowej jaka moc podpisana i zainstalowana na zabezpieczeniu głównym... Z tego opisu sytuacji nie wiele wiemy, możemy się tylko domyślać.

  • Poproś elektryka pomiarowca, aby wykonał niezbędne pomiary, a przede wszystkim sprawdził wartości i selektywność zabezpieczeń.

  • No jeżeli w domu masz np 25 a na korytarzu 16A to raczej będzie Twoj omijać i wybijać słabszy. Jeszcze jest możliwość że jest tak stary na korytarzu że jego czułość się zmieniła, warto tez wziąść to pod uwagę. Warto też sprawdzić czy w domu jest wszystko w pożadku, bo dziwne że włączając bezpiecznik w domu wywala w pionie?? Az takie obciążenie masz w mieszkaniu??