Przeczytano 74 razy

Antena router

Cześć!

Jaką polecacie antenę do routera? Na co powinienem zwrócić uwagę przy wyborze?

Odpowiedzi (5)

  • A jeszcze dodając do tego pytania, to jak polepsza się prędkość i jakość internetu montując taką antenę?

  • Najlepiej zwrócić uwagę na miejsce montażu samej anteny, gdyż od tego zależy kształt samego produktu :p dwa poszukać anteny która ma złącze TS-9 które nie pracują tylko w jednym paśmie tak jak MC801A 5G.

  • Żeby móc odpowiedzieć na to pytanie to trzeba wiedzieć jaki to jest router ? Najlepiej jest podać jego typ, bo każdy ma indywidualne wyjście antenowe i określone warunki podłączenia anteny.

      • @Franek92: Router ten występuje w kilku odmianach. Jak na razie wyposażony jest w złącza TS9 do podłączenia anteny dodatkowej. Najczęściej producenci wyposażają swoje anteny w najpopularniejsze złącza na przewodach typu SMA lub N. Czyli będą potrzebne pośredniki złącza lub przejściówki. Trzeba też wiedzieć że dobrze jest korzystać z anten dwupolaryzacyjnych, aby efektywnie wykorzystać sygnał i pasmo radiowe. W przypadku tego routera należy pamiętać o jeszcze jednej sprawie. A mianowicie wejścia antenowe na dzień dzisiejszy obsługują jedynie częstotliwości z pasma 5G i w trybie pracy 5G. Na zdjęciu podaję przykład anteny która była prze zemnie sprawdzona. Antena  czy też zestaw anten są relatywnie tanie a same anteny estetyczne.  Dobre efekty daje układ anten logarytmicznych. Wszystkie te anteny o których wspomniałem są antenami zewnętrznymi. Ze względu na typ złączy zainstalowanych w routerze trudno będzie   znaleźć anteny wewnętrzne.