Przeczytasz w 6 min.
Przeczytano 461 razy
Ostatnia aktualizacja 2024-01-30

Garść porad dla ekspertów

Garść porad dla ekspertów

Cieszymy się, że dołączyłeś do grona ekspertów

"Łączy nas napięcie".

Łączy nas napięcie gromadzi pasjonatów elektryki, elektroniki i majsterkowania. To miejsce gdzie nie tylko dyskutujemy i dzielimy się wiedzą, ale także pomagamy innym użytkownikom. Wyznajemy zasadę, że nie ma głupich pytań - są tylko głupie odpowiedzi, dlatego nie ma tu miejsca na hejt. Wiemy, że niektóre pytania mogą powodować napięcie, ale w dyskusjach stawiamy na szacunek. Zwracamy szczególną uwagę na kulturę wypowiedzi i jej edukacyjny charakter. Zależy nam, aby inni użytkownicy nie tylko otrzymywali odpowiedź na zadane pytanie, ale także by otrzymana odpowiedź tłumaczyła i uzasadniała  proponowane rozwiązanie. Pytający powinien znać tok myślenia eksperta, który udziela odpowiedzi, dlatego unikaj posługiwania się skrótami myślowymi.

Pamiętaj, że Twoje wypowiedzi czytają również osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z „prądem”. W związku z tym, nie zakładaj, że pewne rzeczy są wszystkim wiadome. Przeciwnie! Załóż, że czytający tej wiedzy nie posiadają i chociażby w uproszczeniu wytłumacz dane zagadnienie. Właśnie takie podejście odróżnia eksperta od zwykłego użytkownika.

Łączy nas napięcie

Chcesz wiedzieć więcej? Dołącz do społeczności i zadawaj pytania!

Zarejestruj się

Poniżej znajdziesz parę przydatnych informacji, które ułatwią Ci bycie cenionym ekspertem.

Po pierwsze - uzupełnij swój profil

Zadbamy o to, żeby przedstawić Cię naszej społeczności, jednak miło będzie jeśli napiszesz parę słów o sobie. Swoje zdjęcie i krótki opis dodaj w ustawieniach swojego profilu, które znajdziesz tutaj. 

Zobacz screen poniżej:

uzupełnienie profilu

Opisz czym się zajmujesz, jaka jest Twoja specjalizacja i w jakiej firmie pracujesz. Uzupełnij także sekcję zawód. Pod Twoim nazwiskiem wyświetli się ekspert (o to my się zatroszczymy) i wprowadzony przez Ciebie tekst. 

Przykład!

nazwa zawodu

Ekspert ds. instalacji inteligentnych [tę część wpisujesz]

 

Po drugie - włącz powiadomienia

Jeśli chcesz być na bieżąco z tym co dzieje się pod rozpoczętymi przez Ciebie wątkami lub dyskusjami w których uczestniczysz koniecznie włącz powiadomienia. Możesz wybrać temat i rodzaj powiadomień. Warto włączyć zarówno powiadomienia w społeczności, jak i te mailowe. Dzięki temu nie przegapisz gdy użytkownicy poproszą Cię o pomoc lub dodadzą komentarz pod Twoim artykułem. Ustawienia znajdziesz tutaj

Jeśli pomimo włączonych powiadomień wiadomości z ŁNN do Ciebie nie docierają, skontaktuj się z nami. Prawdopodobnie w Twojej organizacji jest bardzo wysoko ustawiony filtr antyspamowy, który blokuje maile z naszej domeny. Sugerujemy kontakt z działem IT i wyjaśnienie zaistniałej sytuacji.

włączenie powiadomień

Jeśli jakiś wątek z forum szczególnie Cię zainteresował dodaj pytanie do obserwowanych. Dzięki temu dostaniesz powiadomienie za każdym razem gdy pojawi się pod nim nowy wpis. 

dodanie pytania do obserwowanych

Po trzecie - bądź aktywny

Dzieląc się wiedzą nie tylko wspierasz naszą społeczność, ale przede wszystkim pracujesz na swoją reputację i reprezentujesz firmę w której pracujesz. Pamiętaj, że użytkownicy ŁNN to w większości elektrycy i osoby pracujące w branży. Budując pozytywny wizerunek marki wspierasz swojego pracodawcę.

By osiągnąć korzyści konieczna jest regularna aktywność bo tylko ona pozwoli przyzwyczaić użytkowników do Twojej obecności jako reprezentanta marki.

Co to znaczy być aktywnym?

  • rozpoczynać nowe wątki. Warto oprócz pytania zamieścić krótki opis sytuacji, który jest punktem wyjścia do rozpoczęcia dyskusji. Duże zainteresowanie wzbudzają autentyczne pytania z którymi spotykasz się w swojej pracy. Pamiętaj, aby nigdy nie podawać danych osobowych, lokalizacji ani szczegółów które czytelnikowi pozwolą ustalić np. w jakiej fabryce miała miejsce dana sytuacja.
  • śledzić pojawiające się na forum wątki i włączać się w dyskusje. Warto to robić szczególnie gdy temat pytania, lub kontekst dyskusji dotyczy grupy produktowej, którą macie w ofercie.
  • warto zachęcać do wypróbowania rozwiązań Twojej firmy

Są to działania, które możesz wykonywać bezpłatnie. Efekty zależą wyłącznie od Ciebie - Twojej systematyczności, zaangażowania i reprezentowanego poziomu merytorycznego.

Jeśli chcesz uzupełnić publikowane materiały oprawą graficzną sugerujemy umieszczanie zdjęć w formacie 800 x 400, jpg. Ważne elementy (te które mają być widoczne na miniaturce) powinny być obsadzone na szerokości 660 px. 

Jeśli potrzebujesz więcej wskazówek lub pomocy w tym zakresie napisz do nas - [email protected]

Po czwarte - nagradzaj użytkowników za wartościowe wypowiedzi

Jeśli uznasz jakąś odpowiedź za wartościową kliknij w zielony kciuk w górę znajdujący się pod każdą odpowiedzią lub komentarzem do odpowiedzi. Użytkownicy przyznają w ten sposób +1 punkt, Ty jako ekspert przyznajesz SUPER LIKE, czyli  +15 punktów.  

Każdy ekspert ma własne zasady przyznawania wyróżnień, jednak polecamy zapoznanie się z tym jak to robią inni eksperci. 

Te informacje znajdziesz tutaj.

wyróżnienie odpowiedzi

Uwaga!
Za pomocą czerwonego kciuka w dół możesz przyznać użytkownikowi -1 punkt. Używaj go wtedy gdy zawarte w komentarzu informacje są niekulturalne, wprowadzające w błąd czy wręcz szkodliwe i prowadzące do niebezpiecznych sytuacji.

Łączy nas napięcie

Zainteresował Cię temat? Dołącz do społeczności i wkręć się w dyskusję.

Zarejestruj się

Jeśli odpowiedzi są dodane pod Twoim pytaniem masz drugą możliwość wyróżnienia ich autorów.

Możesz oznaczyć odpowiedź jako pomocną. Jest to funkcja dostępna wyłącznie dla autorów pytania. Klikając w przycisk pod odpowiedzią przyznajesz +2 punkty.

uznanie odpowiedzi jako pomocna

Jak w każdej społeczności mamy tu swoje zasady o których możesz przeczytać tutaj.

Przedstawiamy także wszystkich naszych ekspetów: