2 odpowiedzi

Sprawdź

ledy

Markoo 0 pkt dodane:

oświetlenie jakie polecacie do wewnątrz auta

 

 • Proponowałbym ci światłowód, jest lepszym rozwiązaniem dla auta dasz go w szczeliny drzwi czy podłokietnika. Ambient light lub el wire nazwy są różne. Składa się z anteny, w którym jest dioda led i światłowodu elektroluminesyjnego. 

  Ledy to wale nie tańsze rozwiązanie a dasz je jedynie pod nogi. Oczywiście też daje fajny efekt jednak dla mnie to nie to. Chociaż jakbyś chciał pokombinować mógłbyś kupić ledy adresowalne ws2811/ws281 (bo to one jak sie nie myle są na 12V) i na nim można osiągnąć efekt tęczy czy wiele innych. Tylko to by wymagało własnej pracy, bo na Internecie nie widziałem jeszcze takich ofert.  

  Ledy jak już byś chciał, weź tak naprawdę pierwsze lepsze za te 50-60 zł i tak są z chin, ale też z tego powodu nie ma co ich skreślać. Ważne, aby były na diodach5050 a nie na 3528, bo te ostatnie dadzą gorszy efekt świetlny. 

 • najmodniejsze są taśmy led jak i do samochodów jak i do domów. Przy kupnie powinnieneś się przede wszytskim kierować się  parametrami świetlnymi, posiadaniem przez taśmy odpowiednich atestów CE i ROHS oraz jakością. Taśmy LED słabszej jakości, a co za tym idzie w niższej cenie, mimo obiecywanej żywotności do 50000 h, będą ulegały przepalaniu bądź osłabianiu jasności świecenia po miesiącach lub latach użytkowania. Taśmy LED z klasą szczelności IP65 są stosowanie  pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności. 

  Taśmy LED można zweryfikować pod kątem:

   

  rodzaju użytych diod (np. standardowe - 3528 i ok. 3 razy jaśniejsze - 5050) zagęszczenia diod (30, 60, 120 LED/m) koloru świecenia (jednokolorowe lub wielokolorowe RGB) poboru mocy 1mb taśmy (im jaśniejsza taśma, tym większy pobór mocy) długości (standard 5m) klasy szczelności (niewodoodporna IP20, wodoodporna w silikonie IP65, wodoodporna zewnętrzna w gumie IP68)