Buduję dom w przecudownej okolicy, gdzie do najbliższego sąsiada mam około 800 m :) Ta cisza jest cudowna, lecz na etapie budowy mam problem z zasilaniem 🙁 Docelowo domek będzie zasilany z fotowoltaiki z własnymi akumulatorami, ale teraz trzeba przeżyć budowę. Pomóżcie jaki agregat wybrać, bo czym więcej szukam tym mam większy mętlik. Nie chcę wydawać milionów monet, bo wiadomo jak to w czasie budowy jest.
Odpowiedzi (11)
- Sortuj według
- Ostatnio dodane
- Najwyżej ocenione
- Sortuj od najstarszych
-
-
Zadaj sobie pytanie jak kolega poniżej co chcesz z niego mieć i do czego ma być ? Na stałe potem w domu czy do na chwile do żarówki. Sprzety elektroniczne nie zawsze lubia takie tanie rozwiązania...
-
Jesli agregat potrzebny jest tylko na czas budowy może lepiej będzie wynająć lub kupić używany od kogoś kto zakończył budowę?
-
Tak naprawdę to kwestia tego jaki sprzęt chcesz do tego podłączać, jakiej mocy jakie zasilanie
Jeśli chcesz coś budżetowego to wybierz coś z castoramy itp. spokojnie coś około 3KW kupisz do 1tys - i takim też ogarniesz budowę ale.. :)
Proponuje jednak agregat FOGO (b dobre agregaty na hondzie) np, https://www.fogo.pl/agregaty-benzynowe-50-hz/agregaty-jednofazowe-do-4-2-kw
lub Genezo https://genezo.pl/agregaty-pradotworcze/77-agregat-pradotworczy-jednofazowy-an-8000-e1-swieca-zarowa
Na filmiku masz test agregatu do 1tys. -
Witam serdecznie. Trzeba się zastanowić jakie urządzenia mogą pracować podczas budowy. Pierwsze pytanie to czy pojawi się jakieś urządzenie zasilane trójfazowo ? Zapewne może to być agregat tynkarski. Natomiast co do urządzeń 1 fazowych to podczas wykonywania prac zwłaszcza instalacyjnych mogą pracować równocześnie np dwie wiertarki po 800W jedna lub np duża szlifierka kątowa o mocy 2200W kombinacji jest tutaj niesamowicie dużo. Moc należy dostosować tak aby poszczególni wykonawcy nie używali zbyt często pewnego słowa na literę K. Przechodząc do sedna sprawy uwzględniając pracę agragatu tynkarskiego i reszty agregat powinień być trójfazowy i generować moć 7KW. Pozdrawiam, https://mmelektryka.pl/elektryk-krakow
-
Ja sam nie korzystam z drogiego agregatu, budowa domu to spory koszt, a agregat i tak się raczej nie przyda jak będzie już prąd. Ja mam volta HEX-3500 3000W raczej starcza. Ma 2 gniazda 230v i 12v z niego akurat nie korzystałem i tutaj minus nie ma siły no ale daje się rade. Z płodów to to że ma rączkę i można wszybko transportować. Pracuje około 9 godzin na jednym zbiorniku.
-
Przy wyborze jednostki prądotwórczej musimy zadać sobie pytanie jakie urządzenia będzie zasilać.
1 Moc agregatu
2 Prądnica- zasilanie: Urządzenia 3 fazowe, 1 fazowe
3 System AVR
4 Automatyczny rozruch w sytuacji braku zasilania.
5 rodzaj paliwa benzyna PB 95, ropa ON
Obsługa urządzenia nie znacznie się różni od wybranego modelu i trzeba pamiętać o konserwacji oraz przeglądach urządzenia aby zawsze było gotowe do pracy.
Zakup dobrego agregatu to inwestycja w bezpieczeństwo i komfort w sytuacji awarii.
Myślę że te 2 argumenty mocno przemawiają i pomogą podjąć decyzję.
SpecIT wspomniałeś o fotowoltaice więc wiesz że jeśli falownika nie jest zasilana z zewnętrznego źródła to odcina produkcję. Agregat zapewni podtrzymanie produkcji energii konsumowanej przez urządzenia w domu.
Kupowanie tanich produktów z mało znanych producentów bardzo utrudni serwisowanie takich urządzeń oraz zmniejsza niezawodność w sytuacji gdy jej oczekujemy.
Możemy rozbudować system o UPS lub inwerter z akumulatorami.
Warto przemyśleć sprawa i skonsultować z instalatorem jakie są możliwości, korzyści oraz koszty poszczególnych systemów.
-
Z przyjemnością poczytam na ten temat
-
Agregat warto jest w domu mieć. Wiele osób kupuje w przypadku budowy domu - potem jednak polecam nie sprzedawać ale trzymac na wszelki wypadek - szczególnie jeśli dom jest ogrzewany za pomocą prądu.
Od siebie polecam to miejsce;
https://www.norwit.pl/shop/category/agregaty-pradotworcze-agregaty-pradotworcze-do-ciagnikow-352
Na miejscu mają spory wybór porządnych agregatów.-
@tramar:Na chwilę obecną każdy dom ogrzewany jest za pomocą prądu :)
Piec na pellet czy piec gazowy - automatyka zabudowana w środku bez zasilania działać nie będzie, pompy obiegowe i reszta osprzętu również.
-
-
Jeśli nie chcesz wydawać masy pieniędzy, zastanowiłbym się nad wypożyczeniem agregatu. Wypożyczający myślę że dobierze dla ciebie coś odpowiedniego.
Czytaj także:
Jak dobrać agregat prądotwórczy do domu?
Jak dobrać agregat prądotwórczy do domu?
Agregat prądotwórczy
Szukam agregatu prądotwórczego 50 kW wraz z infrastrukturą towarzys
Agregat prądotwórczy
Mam problem z silnikem od hydroforu na pradzie z sieci pracuje norm
Dzwonek do domu – jaki wybrać i jak go podłączyć?
Jaki zasięg mają bezprzewodowe dzwonki do drzwi? Przycisk dzwonkowy
Agregaty prądotwórcze do domu i pracy – moc w każdym miej
Zastanawiałeś się, na czym dokładnie polega działanie agregatu prąd
Jak działa agregat prądotwórczy?
Przedstawiamy tajniki funkcjonowania tego kluczowego urządzenia. Ja
Witaj,
Jeśli agregat jest Ci potrzebny tylko na czas budowy to moim zdaniem nie warto inwestować w drogi, markowy generatot. będzie go obsługiwać kilka osób i taka czenność jak sprawdzenie oleju może się niektórym okazać zbędna ( choć i te agregaty często posiadają czujnik poziomu oleju). Agregat za około 1000 zł powinien spełnić Twoje oczekiwania i przetrwać budowę ( móże nawet na koniec uda się go sprzedać). Natomiwst jeśli myślisz o Agregacie prądotwórczym na lata to tu nie ma miejsca na kompromis. Dobry agregat poznaje się po tym, że odpali i będzie działał właśnie wtedy gdy nie ma prądu a czasami zdaża się to raz na kilka lat. oczywiście należy wykonywać przeglądy okresowe, odpalać co jakiś czas, wymieniać olej i paliwo. Mam wśród znajomych osoby które posiadają agregaty ale nigdy ich okresowo nie uruchamiali. Jak po awarii nie mieliśmy przez 3 doby prądu to miałem do uruchomienia aż 4 takie generatory, wszystkie udało się odpalić ale pracy było sporo.
Wrócmy jednak do tematu. Tani agregat to najczęściej niska jakość użytych materiałów, oraz niskiej jakości gnerowana energia ( odbiegająca mocno od 50Hz częśtotliwość, skoki napięcia w zalezności od obciążenia i nie "czysta" sinusoida) ale podstawowym elektronarzędziom to nie powinno zaszkodzić. Nie zalecam jednak podłączanie czułej elektroniki ale tego na budowie raczej nie będziesz robił.
Pozdrawiam