9 odpowiedzi

Sprawdź

Czy podkaszarka akumulatorowa zasilana akumulatorem 18V jest mocniejsza od 10,8V?

Lucjan 4 pkt dodane:

Zastanawiam się nad zakupem podkaszarki akumulatorowej MAKITA. rozważam model z aku 18V 3 Ah oraz model 10,8V 2xaku10,8V 4Ah. Ceny za oba zestawy sa niemal identyczne ale  18V ma na wyposażeniu tylko 1 AKU. Oczywiście jest to wystarczające bo dotychczasowy nie markowy sprzęt miał aku 2Ah i wystarczał na jedno podkaszanie ( ale niestety po 3 sezonach pojemność aku spadła do około 25% pomimo przechowywania w ciepłym garażu i okresowego ładowania nawet zimą. Dodam że jest to właśnie 18V podkaszarka z niskiej półki. Co lepiej wybrać? 18V z jednym AKU czy 10,8V z dwoma Aku? Nie chciał bym wydać 800 zł a potem żałować że maszyna jest za słaba 

 • Zastanów się czy chcesz mieć coś jeszcze w przyszłości na ten sam typ, model i firmę urządzenia na akumulator który będziesz mógł rozwijać swoje narzędzia domowe czy warsztatowe. Jak firmowe kupisz to na pewno za 2-3-4 lata nie będzie problemu z dokupieniem akumulatora. Takie marketowe to 1-2 i nowy egzemplarz tylko po to abyś kupował wiecznie nowe i nowe. 18V jest optymalny co do ceny, a pojemności też sam wiesz że różne ale jak i większe to i cięższe, a to chyba nie zawsze o to chodzi w pracy. 

 • Nie należy się sugerować napięciem zasilania  tylko mocą urządzenia

 • GN 2 pkt

  napięcie znamionowe i pojemność to parametry akumulatora.
  o "mocy" podkaszarki decydują parametry silnika.

  Można powiedzieć, że aku 18V 3Ah jest w stanie zasilić przez 3h urządzenie o mocy 18*3=54W

  Przykład: w portfolio makity można znaleźć radio, ekspres do kawy i młot wyburzeniowy - wszystkie zasilane tym samym akumulatorem - nie da się porównać tych urządzeń wyłącznie po parametrach aku.

  Jeżeli chcesz porównać, która podkaszarka będzie mocniejsza - porównujesz moc silnika lub liczysz ilość energii zgromadzonej w aku i dzielisz przez podany maksymalny czas pracy na akumulatorze (w godzinach)

 • Ja bym Ci polecił 18v jeśli już. Akumulator możesz zawsze dokupić a 18v będzie miała lepsze osiągi ;)

 • Uzyskałem informacje od znajomego który sprzedaje tego typu narzędzia. Był ostatnio na szkoleniu i podobno narzędzia 10,8V będą powoli wycofywane. Narzędzia 18 V mają zdecydowanie większy moment obrotowy ( siłę) i często mogą pracować z większymi prędkościami. Zdecydowałem się już na 18V i taką zamówiłem jednak z akumulatorem 5Ah. Ale dyskusji nie zamykam.

 • hej, przede wszystkim im mniejszy woltaż tym częściej trzeba łądować, a podkaszarka nie bedzie pracować tak samo długo jak 18V. Żywotność baterii też jest krótsza. 

  Plusem jest to, że są dwa aku. Osobiscie tnę gardeną 14,4 V, i szczzerze mowiac zawsze bede szukał takich średnich wartości

 • Przy 18V na pewno moc będzie większa.

  Jeśli chodzi o Makitę to moje odczucia są podobne do @Lucjan, rzeczywiście jakość spadła.

  Marki które ja bym polecał to Bosch, Metabo

 • Jeśli już to polecam podkaszarkę Metabo. Makita poleciała na jakości. 

  Dodatkowo jeśli chodzi o zasilanie to 18V.