3 odpowiedzi

Sprawdź

anynet+ (hdmi-cec) co to jest

Soprano 3 pkt dodane:

Czy warto przepłacać za anynet+?

 • KU-609513b7014fd 0 pkt

  łącze HDMI--CEC, inaczej EasyLink czy Anynet+. Gdy podłączysz do niego np. wzmacniacz czy odtwarzacz Blu-ray, możesz nimi sterować pilotem telewizora bez jego programowania. I odwrotnie – pilotem zewnętrznego urządzenia będziesz mógł sterować odbiornikiem TV.

 • xViPx 0 pkt

  Najprościej hdmi cec to standard przydający się do sterowania innymi urządzeniami przez kabel hdmi np. wyłączając dekoder wyłączymy przy okazji Telewizor. 

 • gelotek 0 pkt

  Jeśli wiesz jak korzystać z tego systemu to jak najbardziej.  Fajnie jest jak urządzenia które się ma obsługują ten system (HDMI-CEC) wtedy możliwe jest sterowanie urządzeniami podłączonymi przez HDMI za pomocą jednego pilota. Oznacza to, że możesz używać pilota telewizora do sterowania soundbarem lub odtwarzaczem Blu-ray podłączonym do telewizora. Działa też to w drugą stronę - podłączając konsolę do gier przez HDMI to włączy się TV, gdy zazniesz uzywać konsoli :). Z tego co pamiętam za pomocą pomocą jednego pilota można sterować maksymalnie 12 urządzeniami; Jednak tylko 1 zestaw kina domowego może być kontrolowany przez Anynet + w danym momencie.  aczkolwiek czasem potrafi tez być irytujący :D (np chcesz posluchac tylko radia w aplitunerze a on włącza tv ;)